Фортепиано сыныбы бойынша педагог А.Б. Булдыбаеваның хабарламасы

2022 жылдың 19 ақпанында "Фортепиано" бөлімінде әдістемелік кеңес өтті. Педагог А. Б. Булдыбаева сөз сөйледі. Хабарлама тақырыбы: "Жаңа бастаған пианистерге арналған "Заманауи композиторлар - балаларға" жинақтарына орындаушылық талдау жасау. Азиза Баянжановна жас композиторлар мен олардың жинақтары туралы а   йтып берді.

Алиби Абдинуров - композитор, дирижер, музыкатанушы, өнертану кандидаты, Қазақстан композиторлар одағының мүшесі. 3 кезеңнен тұратын фортепианолық пьесалар жинағы: "В добрый путь", "Степные мелодии", "Мои друзья".

Владимир Коровицын - Ресей композиторлар одағының мүшесі.

Жинақтары: "Детский альбом", "Исполнение желаний", "Музыкальные путешествия по странам Западной Европы".

А.Абдинуровтың балаларға арналған фортепианолық шығармаларына қысқаша шолу олардың бағдарламалылығымен, ұлттық сюжеттердің, ырғақтар мен интонациялардың болуымен, түрлі фактуралық шешімдермен сипатталатынын көрсетті.  Шығармалар бастауыш, орта және жоғары сынып оқушыларының педагогикалық репертуарының ажырамас бөлігі ретінде сәтті қолданыла алады, бұл пианист студенттерге кәсіби дағдыларды игеруде сөзсіз пайда әкеледі, сонымен қатар музыкалық өрісін кеңейтеді және ұлттық мәдениетпен таныстырады.

Владимир Коровицын жинақтарының тақырыптары да балаларға да қол жетімді және түсінікті: өмірдегі оқиғалар, табиғат суреттері, ертегі кейіпкерлерінің портреттері, қазіргі заманның көрінісі және БММ оқушыларының оқу репертуарын жақсы толықтырады.  Олар ерекше әуезділікпен, заманауи интонациямен, нәзік үйлесімділікпен, талғампаз "пианистпен", саусақтарға ыңғайлы" текстурамен ерекшеленеді.

Азиза Баянжановнаның өзі аспапта жинақтардан қызықты пьесалар ойнады.

Булдыбаеваның аудиожазбалары

В. Коровицын «Детский альбом»:

«Емеля едет на печке»

«Вальс Золушки»

А.Абдинуров «Мои друзья » циклы:

«Теленок»

«Котенок»

БАЙЛАНЫСТАР:

Сұрақтарыңызға телефондар арқылы жауап береміз:

Мекен-жайы: Алматы қаласы, көш. Қарасай батыр, 140

Біз әлеуметтік желілерде: